Budapest IX. Kerületi Molnár Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola 
    Cím: 1095 Budapest, Mester u. 19.  Tel: +36 30 397 0230 Email cím: mofe@mofe.hu OM: 034942

Iskolánk 1902-ben épült, kiváló adottságokkal rendelkezik: tágas folyosók, világos nagy tantermek otthonos légkört teremtenek gyermekeinknek. 2009-ben felújítottuk belső udvarunkat és a sportudvaron lévő focipálya is új burkolatot kapott, valamint a meglévő röplabda pálya nagyszerű lehetőséget biztosítanak a város közepén tanulóink mozgásának fejlesztésére. A hátsó udvarunkat 2011-ben parkosították.

iskolank3

 

Épületünkben 3 tornaterem van, melyek közül a tornásztermünk Budapesten egyedülálló.

Adottságainkat kihasználva röplabdázhatnak, focizhatnak, triatlonozhatnak, szertornázhatnak tanulóink

  

 

 

 

iskolank4

  

Az iskolánkban lévő kerületi tanuszoda a mi tanulóink számára is biztosítja az úszás lehetőségét órarendbe beépítve, illetve a délutáni tanfolyamok keretében. Minden iskolánkban tanuló diák hétfőtől péntekig reggel 7:00-7:45-ig ingyenesen is használhatja uszodánkat.

 

 

iskolank7


Az informatika profilú osztályokba járó tanulóink már első osztálytól kezdenek ismerkedni a számítástechnika rejtelmeivel heti 1 órában, majd 4. osztálytól heti 2 órában. Ezeknél a tanulóknál cél, hogy felkészüljenek a számítógép-kezelői vizsgára.

A többi osztályban a tanulók 4. osztálytól tanulnak informatikát.

 

 

 

 

 

iskolank6

Kerületünk egyik legkorszerűbb iskolai könyvtárát mondhatjuk magunkénak, 19.000 kötetes könyvállománnyal. 

A könyvtár internet eléréssel és korszerű interaktív táblával is segíti tanulóink és pedagógusaink munkáját.

  

 

 

 

A tanórákon kívüli tevékenységek gazdag tárházát kínáljuk:

moderntanc uszas

     modern tánc                                úszás         

korcsolyalabdajatekok

 korcsolya                                labdajáték

erdeiiskolaknyaritaborok

  erdei iskola                           nyári táborok

sitabortorna

  sítábor                                     torna

A 2012/2013. tanévtől bevezettük az iskolaköpeny használatát, melynek viselete mindenki számára kötelező!

A köpenyek konfekció méretben készülnek.