Célunk: A tanulók fejlesztése a kor követelményeinek figyelembevételével, a továbbtanuláshoz szükséges alap megteremtése, a kiemelkedő képességű tanulók tehetségének egyéni fejlesztése, a gyengébbek felzárkóztatása.

Az iskolaválasztásnál szeretnénk figyelmükbe ajánlani kiváló feltételekkel rendelkező intézményünket (felújított épület, uszoda,védett belső udvar, 3 tornaterem).

Profiljaink:

  •   angol nyelvi előny program szerint tanuló osztály
  •   sport osztály
  •   informatika osztály

Iskolánk épülete és felszereltsége:

                                                                 iskolank2iskolank1 

Iskolánk 1902-ben épült, kiváló adottságokkal rendelkezik: tágas folyosók, világos nagy tantermek otthonos légkört teremtenek gyermekeinknek. 2009-ben felújítottuk belső udvarunkat és a sportudvaron lévő focipálya is új burkolatot kapott, valamint a meglévő röplabda pálya nagyszerű lehetőséget biztosítanak a város közepén tanulóink mozgásának fejlesztésére. A hátsó udvarunkat 2011-ben parkosították.

iskolank3

Épületünkben 3 tornaterem van, melyek közül a tornásztermünk Budapesten egyedülálló.

Adottságainkat kihasználva röplabdázhatnak, focizhatnak, triatlonozhatnak, szertornázhatnak tanulóink

  

iskolank4

  

Az iskolánkban lévő kerületi tanuszoda a mi tanulóink számára is biztosítja az úszás lehetőségét órarendbe beépítve, illetve a délutáni tanfolyamok keretében. Minden iskolánkban tanuló diák hétfőtől péntekig reggel 7:00-7:45-ig ingyenesen is használhatja uszodánkat.

iskolank7


Az informatika profilú osztályokba járó tanulóink már első osztálytól kezdenek ismerkedni a számítástechnika rejtelmeivel heti 1 órában, majd 4. osztálytól heti 2 órában. Ezeknél a tanulóknál cél, hogy felkészüljenek a számítógép-kezelői vizsgára.

A többi osztályban a tanulók 4. osztálytól tanulnak informatikát.

iskolank6

Kerületünk egyik legkorszerűbb iskolai könyvtárát mondhatjuk magunkénak, 19.000 kötetes könyvállománnyal. A könyvtár internet eléréssel és korszerű interaktív táblával is segíti tanulóink és pedagógusaink munkáját.

  

A tanórákon kívüli tevékenységek gazdag tárházát kínáljuk:

moderntanc uszas

     modern tánc                                úszás         

korcsolyalabdajatekok

 korcsolya                                labdajáték

erdeiiskolaknyaritaborok

  erdei iskola                           nyári táborok

sitabortorna

  sítábor                                     torna   

 

A 2012/2013. tanévtől bevezettük az iskolaköpeny használatát, melynek viselete mindenki számára kötelező!

A köpenyek konfekció méretben készülnek.

                                 kopenye 52320377_1042429235940708_4725806885779800064_n.jpg